Co to jest NGO? To rodzaj włosów syntetycznych, o ciężkiej wadze własnej. W naszym sklepie dostępne są z nich : pasma syntetyczne, treski Pony Tail i treski Missis. NGO charakteryzuje się przede wszystkim tym, że włosy pięknie wyglądają i naturalnie zachowują się, gdy są wyprostowane i idealnie gładkie. Pod swoim ciężarem opływają ramiona i sylwetkę reagując na ruch ciała. Wyglądają, jak włosy prosto po zabiegu wygładzania w zakładzie fryzjerskim – efekt zadbanych i delikatnie lśniących i gładkich włosów o niepourywanych i niepostrzępionych końcówkach. Dodatkowym atutem ich użytkowania jest to, że można je poddawać obróbce termicznej zmieniając ich kształt.

Otwierają się zatem przed nami nowe możliwości. Można je kręcić, prostować, układać fryzury, ale… wymaga to odrobinę cierpliwości i pracy.

  •   Włosy muszą być czyste. Należy usunąć lakier lub piankę użyte poprzednio do stylizacji, ponieważ mogą one utrudnić zawijanie włosów.
  •  Temperatura lokówki nie może być niższa niż 200ºC i nie może przekraczać 230ºC.
  • Włosy zawijamy bardzo wąskimi pasemkami, spiralnie, aby każdy nawój na lokówkę dotykał grzałki, by nie nakładał się jeden na drugi. Jeżeli włosy mają długość kilkadziesiąt cm każde pasemko nawijamy na 2-3 etapy (góra, środek, dół)
  •  Nawinięte na lokówkę pasemko, bądź jego część (w/w etap) trzymamy od kilkudziesięciu sekund do minuty.
  • W celu utrwalenia loków można zastosować kosmetyki wspomagające zwijanie włosów, oraz ich utrwalenie.

Trudno jest określić jak długo loki będą się trzymały. Włosy syntetyczne z natury są dość ciężkie i sprężyste. Do fryzur, które muszą nienagannie przetrzymać całą noc intensywnej zabawy polecamy pasma zakręcone w lekkie fale. Te włosy są nieco lżejsze i zawierają domieszkę innego syntetyku. Włosy można podkręcić mocniej i wówczas mamy gwarancję, że fryzura pozostanie taka, jak sobie tego życzyłyśmy.

Pasma można doczepiać w dowolny sposób – jako proste przedłużenie włosów, lub potraktować je jako bazę do wykonania różnych upięć, koków i warkoczy.

Dodaj komentarz