Panuje powszechne przekonanie, że włosy krótkie dodają lat. Myślę, że nie do końca jest jest to prawdą. Wiele zależy od samego koloru, fasonu, oraz od kilku innych czynników.

Często, kiedy kobieta radykalnie zmienia długość włosów ścinając je na krótko oznacza również wielkie zmiany w jej życiu. Ciach – i pierwsza zmiana dokonana i od razu widoczna. Gorzej, gdy okaże się, że decyzja nie do końca jest trafionym krokiem. Oto kilka prostych, podstawowych wskazówek dla pań, które szukają inspiracji do życiowych zmian poprzez zmianę fryzury na zdecydowanie krótszą.

Przede wszystkim w krótkich włosach będą wyglądały korzystnie kobiety o regularnych rysach twarzy i kształtnej głowie. Odstające uszy niestety są tu zdecydowanym przeciwwskazaniem. Zdecydowanie niekorzystnie będą także w nich wyglądały te, które natura obdarzyła twarzą w kształcie kwadratu, lub buzią bardzo pociągłą.

W dużej mierze liczą się proporcje między szyją i głową. Twarz nie może być niewielka i drobna przy szerokiej szyi. Zmiana fryzury na krótką może Ci wtedy nie posłużyć. Takie cięcia natomiast bardzo eksponują i podkreślają szczupłą i długą szyję. Zobaczcie na prostym przykładzie. Dwie piękne kobiety Halle Berry i Anne Hathaway. Fryzurka Halle dodaje jej dziewczęcego uroku, Anne natomiast ma ładną, ale drobną twarz, ale nieco za szeroką szyję i krótkie włosy niestety sprawiają, że głowa wydaje się jeszcze mniejsza, a szyja masywna i krótsza.

Krótkie czuprynki mają wiele odsłon. Dobierając ją do swojej osoby zwróć uwagę na grzywkę. Grzywka jest doskonałym elementem fryzury, którym możemy korygować, lub podkreślać kształt twarzy. Przy krótkim czole długa grzywka będzie sprawiała, że twarz będzie krótsza i bardziej spłaszczona. Doskonale natomiast będzie się prezentowała na  wysokim czole. Szerokie czoło można skorygować grzywką zaczesaną na boki zasłaniając nieco jego brzegi. Grzywka ścięta i uczesana po skosie wyszczupli twarz i wydłuży czoło. Podobnie ma się sprawa z korektą dolnej części twarzy. Szerokie i wystające kości żuchwy doskonale poprawi fryzura bardzo krótka z tyłu i nieco dłuższa po bokach twarzy. Natomiast loczki i wywinięte końcówki włosów na dole ładnie będą wyglądały u pań z trójkątnym kształtem twarzy i wąskim podbródkiem. Fryzury asymetryczne i mocno wycieniowane będą odpowiednie dla pań o okrągłej twarzy. Wszelkie pazurki i wystrzępione pasemka nachodzące na twarz po bokach to również doskonały korektor dla nieco zaokrąglonej buzi.

Jak już dopasujemy fryzurkę koniecznie pamiętamy o odpowiednim make up i voila!   Nowa Ty jest gotowa podbijać świat.

Jeżeli macie jednak wątpliwości, czy w krótkich włosach będzie Wam korzystnie zapraszamy Kochani do nas po peruczkę. Ściąć włosy jest z pozoru łatwo, jednak gorzej, gdy poczujemy, że zmiana nie była dobrym krokiem. Prosta siateczka – cap może pomóc ukryć nawet długie i gęste włosy. Peruki mogą pomóc Wam oswoić się z „nową twarzą”, a poza tym, mogą być ciekawym urozmaiceniem Waszego image.

Dodaj komentarz