Czytając różne wpisy na temat peruk można często spotkać się z określeniem – tanie chińskie peruki  są marnej jakości? Czyżby? A może jednak cena wynika z czystej kalkulacji, a produkty są porównywalne?

Jeszcze kilka lat temu, gdy sklepów z perukami było niewiele w Polsce produkty te były traktowane jako ekskluzywne i takie właśnie miały relacje cenowe. Klient płacił, bo musiał. Towar, który jest niszowy, ma ograniczoną liczbę odbiorców i nie ma konkurencji jest narażony na sztucznie zawyżone ceny. Jeszcze osiem lat temu, jak startowaliśmy z naszym sklepem Sagatia ceny peruk sprzedawanych na Allegro, które w ówczesnym okresie było bardzo popularnym miejscem zakupów w sieci, wynosiły ok. 600-800 zł. Dziś za dobrej jakości perukę, wykonaną jednakową technologią , a nawet z nowocześniejszych i bardziej zaawansowanych technologicznie surowców w sklepie internetowym zapłacicie już tylko ok. 100 zł.

W dobie niemałej konkurencji by utrzymać się na rynku trzeba zabiegać o klienta w różny sposób zachęcając go by skorzystał właśnie z naszej oferty. Ale sama konkurencja, o ile jest zdrowa i uczciwa, jest bardzo pozytywnym elementem mającym niemały wpływ na kształtowanie się cen i jakości usług. Nie jestem z wykształcenia ekonomistą, ale podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami, które mogą tłumaczyć, dlaczego ceny tych samych, lub podobnych peruk mogą  być tak różne w zależności od miejsca, gdzie je kupujemy. Niska cena nie zawsze idzie z niską jakością.

Wiele sklepów kusi swoich klientów możliwością refundacji peruk. Jest w tym jednak haczyk. Aby peruka była zrefundowana przez NFZ peruka musi otrzymać atest PZH. Czysta formalność, ponieważ peruki są wykonywane z tych samych materiałów, tą samą technologią, a atest otrzymują tylko te, za które została odprowadzona odpowiednia wpłata na rzecz PZH. Opłata oczywiście z racji ekonomicznych musi być wkalkulowana w cenę peruki. NFZ jednak w swoich zapisach umowy zwraca (refunduje) sprzedawcy równowartość recepty po okresie ok. 180 dni. Co to oznacza? Że sklepy musiałyby sprzedawać peruki z półrocznym odroczeniem terminu płatności. Opierając się wyłącznie na takiej praktyce żaden sklep nie byłby w stanie utrzymać się dłużej na rynku, zwłaszcza, gdy sklep stacjonarny ma ograniczenie w postaci rejonizacji swoich potencjalnych odbiorców. Dlatego taka refundowana w wysokości ok. 200 zł peruka w sklepie zazwyczaj kosztuje tyle, by sklep zarobił TERAZ, a POTEM to kwestia dodatkowego grantu. Z rozmów z klientami w naszym sklepie tylko raz słyszałam, że klientka zakupiła perukę w pełni zrefundowaną, ale sama powiedziała, że model był bardzo mało atrakcyjny. Do większości peruk wymagana była najczęściej dopłata do recepty od 200 zł wzwyż. W tej cenie, lub nawet taniej, w naszym sklepie można zakupić perukę bez dopłat.

Sklepy stacjonarne mają w cenę peruki wkalkulowane duże koszty z racji czynszu, wyposażenia sklepu, stałego zatowarowania, a także personelu z całym socjalem i wszelkimi opłatami związanymi z rejestracją pracowników. Tam możecie liczyć na możliwość przymierzenia, dokładnego obejrzenia peruki, luster, światełek, pięknej oprawy, dyspozycji pani ekspedientki, która z mniejszą, lub większą cierpliwością będzie oferowała kolejne modele, by ostatecznie dobrać ten właściwy. Ale cały ten luksus kosztuje. Jest właśnie wliczony w ostateczną cenę peruki.

Sklep Sagatia  jest niedużą firmą rodzinną. Nie zatrudniamy pracowników- aktualnie jesteśmy w stanie sami na bieżąco sprostać potrzebom obsługi sklepu. Nasza oferta jest witryną internetową, której utrzymanie roczne jest zdecydowanie niższe niż opłata za czynsz w sklepie stacjonarnym. Od lat współpracujemy z bezpośrednim importerem peruk, jednym z największych w Polsce oferując w detalu i hurcie imponującą ilość produktów. Nie opłacamy zatem powierzchni wzorcowni i powierzchni magazynowej. Tym samym możemy oferować Wam peruki i treski w relatywnie niskich cenach.

Oczywiście samo oferowanie niedrogich produktów nie gwarantuje bezpieczeństwa interesów klienta, a także utrzymania sklepu na rynku. Do tego dochodzi własna osobowość, styl i podejście do sprzedaży. Jako pierwsi bez skrępowania zaczęliśmy prezentować peruki wykonując zdjęcia własnoręcznie, na głowie, w warunkach plenerowych, bez dodawania kosztów sesji fotograficznych. Odchodzimy systematycznie od prezentacji peruk na manekinach. Tak przedstawiona oferta jest często myląca i mało miarodajna dla odbiorcy. Manekiny mają takie proporcje głowy i twarzy, by produkt wyglądał atrakcyjnie – często małe głowy i długie łabędzie szyje, zupełnie inne niż naturalne proporcje człowieka. Kiedyś jedna z klientek trafnie to określiła : „trzeba mieć dużo wyobraźni, by wybrać perukę prezentowaną na manekinie”. Teraz w naszej Galerii mamy tysiące zdjęć, dzięki którym dokonanie wyboru jest dla Was ułatwione.

Aby podnieść komfort i bezpieczeństwo Waszych zakupów, respektując w pełni prawo i zapisy dyrektywy unijnej gwarantujemy możliwość zwrotu peruki w terminie 14 dni od otrzymania przesyłki. Oferujemy także możliwość bezpłatnej wysyłki praktycznie już od 80 zł. Tym samym finalna cena peruki nie musi wzrosnąć o kolejne koszty. Jedynym ryzykiem finansowym jest zatem dla Was koszt odesłania peruki na nasz adres.

Tym samym macie dostęp do świetnej jakości produktów, zarówno z wcześniejszych kolekcji, jak i z tych najnowszych. W cenę wkalkulowane są koszty z pominięciem opłat czynszowych i opłat pracowników. Nie macie możliwości przymierzenia peruki przed zakupem, ale o jakości naszych produktów można wiele się dowiedzieć na podstawie komentarzy w internecie, lub bezpośrednio na Allegro z konta SAGATIA. Gdybyśmy oferowali marną jakość nie utrzymalibyśmy się na rynku, a wkładając w naszą pracę i sklep serce i pasję odnotowujemy progres już ósmy rok na rynku.

Dziękujemy za zaufanie.

Dodaj komentarz