Dawniej osoby z rudym kolorem włosów, jako skrajnie odmiennym od powszechnie występujących włosów czarnych, brązowych, czy blond, były szykanowane przez otoczenie. Kojarzony był z zuchwałością, indywidualnością, czy butą.  Ale stereotyp, że rudzielec kojarzy się ze złośliwością i dzikością już dawno zanikł.

Dziś kobiety doceniają ten kolor jako pełen blasku, zmysłowy, nieco tajemniczy i podkreślający urodę i osobowość. Jednak ten kolor nie dla każdej pani jest pisany. Nieodpowiednio dobrany do cery, czy koloru oczu może wyglądać nienaturalnie.

Christina Hendricks, Znaleziono na waytoenliven.com

Rudy kolor jest przede wszystkim dla osób o wyrazistych rysach twarzy, zdecydowanym, nie za jasnym kolorze tęczówek i chłodnej, wyrazistej oprawie oczu. Najodpowiedniejszy kolor oczu to zielony, brązowy, lub intensywny niebieski. Rudy kolor włosów podkreśla tęczówkę nadając jej bardziej wyrazisty odcień. Tym kolorem odciągamy uwagę od nieregularnych, lub zbyt ostrych rysów twarzy. Płomienne kolory sprawiają, że twarz jest bardziej „rozmyta” i optycznie „zmiękczona”. Rudy niestety podkreśla wszelkie niedoskonałości cery – osoby z cerą naczynkową, czy trądzikiem różowatym muszą dokładnie ukrywać defekty skóry pod makijażem. Rudość wspaniale jednak komponuje się z naturalnymi piegami.

Miedziany balejaż (np JA350, czy J327) podkreśla zdecydowane cięcia włosów zarówno krótkich, jak i półdługich. Mahoniowa rudość  (131) pasuje kobietom o naturalnych ciemnych włosach – znacznie odmładza i łagodzi rysy twarzy. Ciemne tonacje kasztanowo-wiśniowe w połączeniu z zielonymi oczyma mogą wyglądać intrygująco i seksownie (33/99J). Gorąca czerwień podkreśla ognisty temperament i charakter (YS137H131S33A, 137). W połączeniu z porcelanową, jasną cerą sprawia piorunujące wrażenie. Ponieważ ostra, ognista czerwień, zarówno jak bardzo jasny blond nie należą do kolorów włosów występujących w naturze, więc mogą pasować prawie dla każdego. Ale podkreśla on silną osobowość, więc osoby, które są z natury spokojne, niezdecydowane, czy nieco zagubione w rzeczywistym świecie mogą czuć się w nim bardzo nienaturalnie i źle. Kolor włosów będzie przyciągał większą uwagę otoczenia. Złociste rudości kochają loki i delikatne fale (YP3T4-OR, 27AT27C). Jak do naturalnych rudości dodamy nieco ciepłych piegów i alabastrową cerę otrzymamy zniewalający efekt (27H27C). Łagodne złote odcienie miodowych rudości ( YS27SP613 ) będą pasowały naturalnym blondynkom, lub jasnym szatynkom. Ostre, ogniste, miedziane rudości130 ) najefektowniej będą wyglądały u osób o chłodnej karnacji. Czerwone odcienie ( YS137S6) będą zawsze podkreślały defekty skóry jak naczynka, trądzik, czy nawet przekrwienia spojówek spowodowane alergią, lub stanem zapalnym. Nawet żółtawy kolor szkliwa na zębach będzie bardziej zauważalny.

Jeżeli decydujecie się na rudość na swoich włosach – musicie liczyć się z częstym odnawianiem koloru, ponieważ ten kolor jest najbardziej podatny na wypłukiwanie. Dlatego w ramach odskoczni w szalone rudości polecamy peruki Sagatia. Nie zniszczycie swoich włosów farbą, kolor nie wypłucze się i nie wyblaknie, a rudość podkreślona wyraźnym, zdecydowanym cięciem będzie zawsze intrygująca, seksowna i modna.

Dodaj komentarz