Wybór odpowiedniej peruki wymaga nieco czasu i wiedzy. W okresie letnim warto pamiętać o tym, w jaki sposób pogoda wpływa na peruki. W przypadku jesiennej, deszczowej pogody, z całą pewnością lepiej sprawdzą się peruki syntetyczne, jednak jakie są najlepsze peruki na lato? Decyduje o tym wiele czynników: gęstość włosów, ich rodzaj oraz technika wykonania peruki. Warto pamiętać także o długości włosów. Nawet gdy nie nosimy peruk, krótsze fryzury są wygodniejsze, zwłaszcza podczas upałów.

Idealna peruka na lato

Warto pamiętać o tym, że wysoka temperatura negatywnie wpływa na peruki. Gdy termometry pokazują powyżej czterdziestu stopni Celsjusza, warto lekko się zaniepokoić. Odczujemy to zwłaszcza w przypadku peruk syntetycznych. Peruki na lato powinny wytrzymać długotrwałe przebywanie na słońcu, nawet w takiej temperaturze – w tym przypadku peruki syntetyczne wymagają wsparcia różnymi preparatami. W takich warunkach należy pamiętać o odpowiednich kosmetykach dla takich włosów. Peruki na lato syntetyczne będą wytrzymałe wtedy, gdy będziemy je odpowiednio nawilżać. Na upalne dni zdecydowanie polecamy lekkie peruki z włosów syntetycznych. Istotną ich cechą jest to, że są nieco rzadsze od pozostałych, co latem daje im znaczną przewagę. Dodatkowym atutem peruka na lato będzie sposób jej wykonania – technika ręczna znacznie zwiększy komfort użytkowania peruki.

Peruki na lato – jakie preparaty stosować?

Jeżeli zależy nam na ładnym wyglądzie naszej peruki podczas wakacji, warto stosować różnorakie lakiery do włosów, które ją lekko usztywnią. Warto zastosować preparaty, jakie stosuje się do włosów naturalnych żywych podczas zabezpieczania ich przed działaniem wysokiej temperatury przy modelowaniu (do prostownic, suszarek, czy lokówek). W przypadku włosów naturalnych wspomniane nawilżanie jest kwestią podstawową. Bez kosmetyków nawilżających i zamykających łuski włosowe możemy szybko uszkodzić taką perukę.  Warto pamiętać, że wysoka temperatura może nieodwracalnie zniszczyć włosy. Z tego względu warto ograniczyć korzystanie z prostownic i lokówek, a absolutnie unikać solarium, czy wystawiania włosów na bezpośrednie działanie słońca podczas upałów.

Peruka na lato – jaką wybrać?

Peruka na lato będzie wygodniejsza, gdy będzie mieć krótkie włosy. Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na bardzo krótką fryzurę. Sprawdzi się ona tylko wtedy, gdy nie posiadamy zbyt dużo swoich włosów, które mogłyby wystawać. Dodatkowym atutem dla krótkiej peruki będzie kształtna głowa i regularne rysy twarzy. Peruka na lato powinna być wygodna i przede wszystkim komfortowa, gdyż będzie nam towarzyszyć podczas różnych wyjść lub wakacji. Osoby, które mają odstające uszy lub twarz o kwadratowym kształcie, nie będą zbyt dobrze wyglądać w krótkich włosach, zwłaszcza jasnych. Również szyja ma wpływ na to, czy nasza peruka na lato może mieć krótkie włosy. Jeśli mamy małą twarz i dość masywną szyję, niestety ten typ nie będzie zbyt dobrym wyborem. Wówczas warto wybrać dłuższe włosy i np upiąć je w lekki kok. Lato jest czasem, gdy wiele osób ma ochotę na odmianę, czasami nawet szaloną. Z tego względu, wybór nowej peruki jest świetnym pretekstem do odmiany. Idealnie nada się na szalone imprezy lub wakacyjne wyjazdy. Dzisiejsza technologia jest na tyle rozwinięta, że nie będziemy musieli podczas urlopu zbytnio martwić się o naszą fryzurę. Zwłaszcza jeśli chodzi o peruki syntetyczne, które nie wymagają zbyt wiele czasu – po myciu i osuszeniu ręcznikiem fryzura układa się praktycznie sama.

Dodaj komentarz