W ofercie naszego sklepu posiadamy peruki syntetyczne pochodzące z dwóch fabryk znajdujących się w Chinach. Często słyszy się, że produkt chiński jest słabej jakości. Konkurencja i oczekiwania klientów, a tym samym popyt na wyższą jakość wymusza podnoszenie poziomu standardu każdego szanującego się producenta. Tak samo peruki wykonywane są w coraz nowszej technologii. Dostępne w sklepie Sagatia peruki syntetyczne są produkowane na licencji japońskiej, o czym informuje wszyta od wewnątrz materiałowa metka.

W naszej ofercie proponujemy włosy z dwóch dużych fabryk zaopatrujących rynek światowy. Największą jest Diamond Collection Wig i od nich mamy najwięcej prezentowanych modeli. Obie fabryki stosują kody liczbowo- literowe do określania kolorystyki włosów. Każda fabryka ma jednak swoje wzorniki i sposoby kodowania, co oznacza, ze kolor „4” u jednego producenta może oznaczać ciemny brąz, a u innego czekoladowy brąz. Dlatego nie zawsze należy kierować się ściśle znanym sobie numerem kodu.

W sklepie stosujemy nazewnictwo peruk imionami. Celowo nie określamy producenta danego modelu, ani jego kodu fabrycznego chcąc chronić naszą własność, jaką są prawa autorskie. Często spotykamy się z kradzieżą i wykorzystywaniem bez zgody naszych grafik, nie tylko ze strony indywidualnych osób sprzedających na Allegro, lub OLX-ie, ale także niestety wśród sklepów oferujących peruki. Dlatego nie ułatwiając działania nieuczciwym złodziejom pewnych danych nie podajemy na stronie produktu.

Do każdej peruki jest dołączona metka tekturowa z oznaczeniem kodu produktu (po lewej stronie) i kodu koloru (po prawej).

Model, jak wspomniałam- ukrywamy pod imieniem, a kolor – postaram się wyjaśnić, jak rozszyfrować.

Najpierw liczby:

1– kolor czarny

2, 3, 4, 5 i 6 – odcienie brązów. Im niższa wartość, tym ciemniejsza tonacja.

8, 10, 12, 14, 16, 18 – to tak zwane słowiańskie blondy – od ciemnego , po średni popielaty blond. Tu także im niższa wartość, tym ciemniejszy kolor.

44, 51, 456 – to odcienie srebrzysto siwe w różnych kombinacjach. Siwy to zawsze połączenie przynajmniej dwóch odcieni szarości

27, 30, 29, OR – są to odcienie rudości w tonacjach pomarańczu, często graniczą z kolorami blondu, lub bardzo jasnego brązu

135, 137 – to czerwienie

130, 131 miedź i tycjan – oba kolory są bardzo do siebie zbliżone, różnią się jedynie tonacją idącą w czerwienie (131), lub pomarańcze (130)

39, 139, BURG – wiśnie, oberżyny, burgundy

Pozostałe to kolory blondów, czyli 22, 24, 26, 122, 124, 613, T88, 216 – im wyższa wartość, tym jaśniejszy kolor.

Jednak w kodach spotykamy się także z literami i ukośnikami, a one także mają swoje znaczenie.

Litera L z później zastosowanym / na samym początku oznacza zastosowanie szerokich pasemek po bokach peruki i drobniejszych z przodu i z tyłu.

/ , czyli ukośnik oznacza, że kolor po lewej stronie kodu jest kolorem bazowym, a ten po prawej stronie, za znakiem / to pasemka. L12/613 oznacza że w peruce występują szerokie pasemka w kolorze 613, a kolorem bazowym jest 12.

Litera B oznacza mix włosów o ton jaśniejszych o bardzo drobnym przemieszaniu. W kolorze 24B zastosowana baza to jasny blond (24), a literka B rozświetla go jaśniejszymi pojedynczymi włoskami. Tych jasnych włosów jest jednak na tyle dużo i są tak gęsto rozmieszczone, że kolor wydaje się być prawie jednolity.

Kod litery A oznacza bardzo duże rozjaśnienie. W przypadku koloru 613A to kolor platyny graniczący z bielą.

Litera T symbolizuje rozjaśnioną końcówkę włosów, oraz przemieszanie drobnych pasm w kolorze rozjaśnienia. W efekcie uzyskujemy baleyage z rozjaśnionym końcówkami, np kolor 15T613.

Kolejnym symbolem jest litera H – zastosowana w kodzie mówi nam, że peruka ma refleksy z efektem baleyage, czyli bardzo cienkie wiązki w kolorze z prawej strony tej litery. Daje efekt rozświetlenia. Poniżej kolor 12H24B oznacza 12 jako kolor bazowy, H baleyage z koloru 24B

Kolejne symbole – R, S, oraz YP  oznacza zastosowanie odrostu. Symbol R i YP zawsze jest na początku kodu (opisujemy włosy „od góry”), czyli kolor wpisany po nim, to kolor odrostu, a w przypadku symbolu S – jest poprzedzony innym symbolem opisanym poniżej, a  określanym jako YS

YS oznacza kolor podstawowy przy zastosowaniu kodu w perukach z odrostem. Stosuje się albo ten, albo opisany powyżej, np YS124H613S8 oznacza podstawowy kolor włosów to 124, peruka ma baleyage z koloru 613, oraz odrost z koloru 8

Czasem można spotkać się z innymi typami kodów, zawierających np rodzaj włosów, lub połączenia właściwości, ale one są spotykane sporadycznie.

Mam nadzieję, że teraz rozszyfrowanie koloru nie będzie już tak zagadkowe.

Dodaj komentarz