Komfortowa peruka z lace front.

Często osoby, które nie miały do czynienia wcześniej z perukami Sagatii pytają się o ich użytkowanie, czy wyglądają „naturalnie”, jak je zakładać, czy nie spadną itp. Dla ludzi, którzy noszą peruki od dawna są to często oczywiste informacje, ale każda z tych osób kiedyś też stawała przed podobnym dylematem. Wiele z tematów było już poruszanych na tym blogu, ale dziś postaram się zebrać te informacje i odpowiem na bardzo podstawowe, ale często zadawane pytania.

Czy peruki wyglądają naturalnie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie. Wszystko jest kwestią doboru fasonu i koloru. Są peruki rzadsze i gęściejsze, długie, krótkie, czarne, rude… Każda z nich wyglądać może „naturalnie” i „sztucznie”. . Osoby, które mają i zawsze miały rzadkie i liche włoski w peruce średniej gęstości, czy wręcz gęstej nie będą dobrze wyglądały. A właściwie najprawdopodobniej, gdyby nawet wyglądały dobrze, to będą czuły duży dyskomfort, bo wyglądają zupełnie inaczej, niż włosy „naturalnie” dla nich. Tak samo – super wyglądająca peruka półdługa, czy długa będzie nienaturalnie wyglądała u osób z krótką i grubszą szyją. Ta sama peruka u pani z dłuższą szyją może wyglądać już bardzo naturalne i atrakcyjnie. Zatem podstawą czy peruka wygląda „naturalnie” jest jej dobór pod względem fasonu i koloru.

Czy włosy nie są świecące?

Pytanie powinno raczej brzmieć: czy nie są szkliste?

Nie. Peruki Sagatia mają wyglądające na zadbane i lśniące połyskiem zdrowe włosy. Czasem niektórzy mają opinię, ze jednak błyszczą. Ale… spójrzcie, jak wyglądają zdrowe, wypielęgnowane ( skądinąd moje naturalne) włosy zaraz po zabiegu INOAR. .

Błyszczą, a właściwie lśnią, bo mają pozamykane łuski, są nawilżone i zdrowe.  Im ciemniejszy kolor, tym połysk bardziej intensywny. Nasze peruki wcale nie są bardziej błyszczące. Tylko kobiety często swoje włosy mają matowe, zniszczone zabiegami. Wtedy „zadbany” włos, jaki jest w peruce, wygląda dla niektórych za bardzo „błyszcząco”.

Co jest pod spodem peruki?

Peruka od wewnątrz jest wykonana na bazie z siateczki z pasków gumowych, do których mocowane są włosy. Peruka jest uszyta z tych pasków na wzór czepka. Ten temat szeroko poruszyliśmy kiedyś we wpisie  Jak wykonane są peruki.

Jak zakłada się perukę i czy ją mocuje się jakoś do głowy?

Najprościej mówiąc perukę zakładamy podobnie jak czepek na basen. Tylko łatwiej 🙂  Najpierw sprawdzamy – gdzie jest przód, gdzie tył. Peruka ma symetryczne wycięcia przy uszach. Peruki krótkie, które po założeniu tylko poprawiamy palcami „i gotowe” – zakładamy trzymając za boki części przykrywającej potylicę i naciągamy na głowę od czoła do tyłu. Peruki z dłuższymi włosami musimy pilnować, by nie plątały się nam włosy podczas zakładania. Tu najbezpieczniej rozciągnąć perukę na rozpostartych obu dłoniach i trzymając ją w pionie w kierunku jak ma być ułożona na głowie, rozpocząć ostrożnie naciąganie (zakładanie) od czoła do tyłu. Należy pamiętać, ze wszystkie swoje włosy należy dokładnie ukryć pod spodem, do czego może nam okazać się pomocny cap pod peruki. Założoną perukę należy ułożyć i ewentualnie uczesać. Można przypiąć ją dla podniesienia swojej pewności zwykłymi wsuwkami do włosów do swojej naturalnej fryzurki. peruka dopasowuje się i sama „trzyma się głowy”.

Czy peruki maja rozmiary?

Tak, O dobrze pod kątem rozmiaru poświęciliśmy już jeden wpis i znajdziecie go  tu .Ustalmy zatem najpierw rozmiar swojej głowy, a potem zastanówmy się, jaki dobrać fason spośród tych peruk, które są w odpowiednim dla nas rozmiarze. Peruki mają regulację, ale z doświadczenia wiemy, że im bardziej dopasowana jest peruka bez jej naciągania, tym lepiej będzie się układała.

Jak pielęgnować perukę po zakupie?

O tym, jak myć, pielęgnować i obchodzić się z perukami, oraz na co zwracać szczególną uwagę podczas użytkowania – zachęcamy do zajrzenia na wcześniejsze wpisy: ,Peruki a pogoda, Czy włosy w perukach można farbowaćPielęgnacja peruki naturalnej, Pielęgnacja peruki syntetycznej, 

 

Dodaj komentarz